Rodzaje zakładów bukmacherskich w piłce nożnej

Duży odsetek osób interesujących się sportem, zwłaszcza piłką nożną próbuje swoich sił w obstawianiu zakładów sportowych u bukmachera. Obecnie bukmacherzy oferują cały wachlarz zakładów na dane wydarzenie, począwszy od typu na zwycięzcę spotkania, dokładnego wyniku lub strzelca bramki, na ilości kartek lub rzutów rożnych kończąc. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym zakładom wśród typerów.

Rodzaje kuponów bukmacherskich

W zależności od ilości zdarzeń, które stawiamy możemy kupony (betslipy) podzielić na pojedyncze (singiel), akumulatory lub systemowe. Jeśli obstawiamy tylko jedno wydarzenie np. strzelca bramki lub wygraną jednej z drużyn, jest to oczywiście zakład pojedynczy. Jeśli na tym samym kuponie postawimy kilka typów np. wygraną drużyny w 1-szym meczu, remis drużyn w drugim meczu itd., jest to wówczas zakład typu akumulator (zazwyczaj dwa zakłady nazywa się doublem, a trzy- treblem). Oczywiście im więcej zdarzeń na jednym kuponie, tym trudniej jest wygrać, jednak w przypadku wygranej jest ona zazwyczaj dużo większa niż w singlu. Trochę więcej szczęścia możemy mieć w zakładach systemowych np. 2 z 3 co oznacza, że jeśli postawimy trzy mecze, a trafimy tylko dwa, wówczas ciągle należy nam się część wygranej.

Rodzaje zakładów.

W meczach cieszących się dużym zainteresowaniem jak np. mecze Ligi Mistrzów lub Mistrzostw Świata zazwyczaj jest multum zdarzeń do obstawienia. Zdarzały się zakłady np. czy Luiz Suarez kogoś ugryzie (wygrany zresztą przez jednego typera, który wygrał ponad 1000 euro) lub ile minut doliczy arbiter. Przyjrzyjmy się jednak najbardziej powszechnym zakładom.

Zakłady 1X2

Najprostsze i najbardziej popularne rodzaje zakładów: 1 oznacza zwycięstwo gospodarzy, X oznacza remis, 2 natomiast zwycięstwo gości.

Zakłady Under/Over

Najczęściej zakłady na ilość goli, lecz można też grać na rzuty rożne lub kartki. Im więcej bramek damy na over, tym lepszy kurs. Najczęściej gra się na over 1,5 i over 2,5 co oznacza, że aby wygrać w meczy muszą odpowiednio paść 2 lub 3 bramki. Oczywiście zagranie under 1,5 lub under 2,5 oznacza, że wygramy jeśli w meczu padnie odpowiednio maksymalnie jedna lub 2 bramki. Można oczywiście zagrać u/o nie tylko na mecz, ale również na drużynę.

Podwójna szansa

W tym wypadku obstawiamy 1X,12 lub X2. Są to tak zwane typy z “podpórką”. Oznacza to, że jeśli np. obstawimy 1X to w przypadku wygranej gości lub remisu, otrzymamy wygraną. Oczywiście kursy są odpowiednio niższe niż w zwykłych typach 1X2.

Handicap

W przypadku meczu naprawdę silnej drużyny ze słabą lub z niższej ligi (np. w krajowych pucharach), kursy na silniejszą drużynę są bardzo małe. Można wtedy zagrać tzw. handicap czyli słabsza drużyna “zaczyna” mecz z ekstra bramką (lub bramkami). W tym wypadku, jeśli handicap wynosi +1 dla teoretycznie słabszej drużyny, wówczas jeśli silniejsza drużyna wygra z przewagą tylko jednej bramki, to wynik meczu na zakładzie jest remisowy.

Half time.

Są to zakłady, które są ważne tylko w pierwszej (lub drugiej) połowie. Można obstawić na wynik meczu w pierwszej połowie (1X2), ilość goli lub kartek (u/o). Kursy są wyższe od kursów na całe spotkanie, gdyż oczywiście jest tylko 45 minut zamiast 90 aby np. strzelić bramkę.

Czy to wszystkie zakłady sportowe?

Oprócz tego często grane są zakłady na BTTS czyli, że obie drużyny strzelą bramkę, BTTS and winner czyli obie drużyny strzelą i 1X2- zazwyczaj kursy są bardzo wysokie na to spotkanie, tak jak na obstawienie dokładnego wyniku zresztą. Jak widać opcji jest całe multum i dla każdego miłośnika futbolu, który chciałby poczuć dreszczyk emocji przy obstawianiu zakładów sportowych, coś się znajdzie. Najważniejsze, by traktować to jako zabawę, a nie źródło dochodu, chociaż zdarzają się typerzy, którzy utrzymują się tylko z zakładów sportowych.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik bukmacherski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *