Kursy bukmacherskie – czym tak naprawdę są?

Czytanie kursów bukmacherskich jest podstawową wiedzą jaka jest nam potrzebna podczas obstawiania zakładów. U wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce format z jakim mamy do czynienia to kursy dziesiętne, które są najprostsze w odczytywaniu. Na wysokość kursów ma wpływ również podatek od gier hazardowych.

Czym jest kurs w zakładach bukmacherskich?

To nic innego jak notowania danego zespołu. Im jest niższy, tym wydarzenie zdaje się być bardziej prawdopodobne według bukmacherów. Zapamiętaj jednak, że to nie kursy grają tylko ludzie i w sporcie nie raz zdarzają się niespodzianki. Dlatego podczas typowania spotkań, kierowanie się jedynie kursami bywa zgubne.

Jak wygląda czytanie kursów i obliczanie potencjalnej wygranej?

Początkującym graczom może się wydawać, że stawiając 100 PLN na wydarzenie z kursem 2,00 mogą wygrać 200 PLN. Musimy jednak pamiętać o tym, że w Polsce istnieje 12% podatek w zakładach bukmacherskich i tak naprawdę stawiając 100 PLN na wydarzenie z kursem 2,00 możemy liczyć na wygraną w wysokości 176 PLN. Jak już ustaliliśmy, obstawianie spotkań z niskim kursami nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze obstawiając takie zakłady możemy mniej wygrać, a po drugie gdyby to było tak proste to każdy byłby na plusie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że obstawienie kilku “pewniaczków” to nic trudnego. Tak właśnie grają początkujący typerzy. Stawiają na jednym kuponie Real, Barcelonę, Bayern, czy Juventus i liczą na wygraną. A teraz spójrzmy na wyniki Realu, czy Bayernu w tym sezonie. Ile razy już im się podwinęła noga? I to przy kursach w granicach 1,20. Tak więc zapamiętaj, to nie kursy grają. Doświadczeni gracze grają tak zwane single o kursach 1,80-1,90. Taki sposób grania na dłuższą metę jest bardziej opłacalny i mniej ryzykowny.

W jaki sposób możemy złapać najwyższy kurs?

Wielu graczy preferuje typowanie meczów na żywo, ponieważ właśnie wtedy można złapać najlepsze kursy. Przykładu nie musimy daleko szukać. Chociażby w niedawnym spotkaniu Schalke z Manchesterem City w ramach Ligi Mistrzów mogliśmy obstawić wygraną Manchesteru po bardzo dobrym kursie, ponieważ po pierwszej połowie Schalke prowadziło 2:1. Przed meczem stawiając na City mogliśmy liczyć na kurs w okolicach 1,30. Obstawiając wygraną Manchesteru City w przerwie meczu mieliśmy już kurs 2,40! Sporty, w których kursy bardzo często skaczą do góry, czy w dół to tenis oraz koszykówka. Jest to spowodowane ich dynamiką oraz tym, że wyniki często zmieniają się w trakcie spotkania.

Który bukmacher ma najlepsze kursy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej założyć konta u kilku bukmacherów i obserwować rynki, aby znaleźć jak najlepszy kurs. Często bywa, że dane wydarzenie jest dostępne tylko u jednego z bukmacherów.
Istnieje wiele systemów gier, a i tak nie ma złotego sposobu na ogranie bukmachera. Chłodna kalkulacja oraz uczenie się na swoich błędach powinno zaowocować wygranymi. Jedno jest pewne, umiejętne czytanie kursów to podstawa podczas typowania zakładów bukmacherskich i bez tego ani rusz.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik bukmacherski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *