6 zasad obstawiania zakładów bukmacherskich

Chyba każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z obstawianiem zakładów bukmacherskich myśli, że w szybkim tempie dojdzie do fortuny. Realia niestety często okazują się zgoła inne i większość z tych osób kończy granie z saldem ujemnym. Jak to się dzieje? Niedoświadczeni gracze popełniają masę błędów.

Zakłady z głową

Po pierwsze, nie powinniśmy grać za pieniądze, których nie możemy stracić. Obstawianie meczów to w pewnym sensie rozrywka i właśnie za gotówkę przeznaczoną na rozrywkę powinniśmy typować zakłady. Powiedzmy, że zamiast pójść kilka razy do kina, zdecydujesz się na zabawę w bukmacherkę. Jeżeli już wiesz jaką kwotę możesz przeznaczyć na obstawianie zakładów sportowych, wybierz odpowiedniego dla siebie bukmachera. Obecnie w Polsce funkcjonuje blisko dziesięć legalnych firm bukmacherskich. Jest więc w czym wybierać. Najlepiej jednak wybrać tego bukmachera, który oferuje największy bonus od depozytu.

Długi zakład?

długi kuponPo drugie, nie obstawiajmy zakładów akumulowanych. Im więcej zdarzeń wybierzemy do swojego kuponu, tym większe jest prawdopodobieństwo na naszą porażkę. Typerzy, którzy czerpią zyski z bukmacherki obstawiają single oraz duble. Dzięki temu wzrasta ich szansa na wygraną.

Nie szarżuj

Po trzecie, nigdy nie grajmy va bank. Powinniśmy mądrze operować swoim bankrollem i stawkować zakłady z głową. Jest kilka rodzajów, ale najpopularniejszym jest płaska stawka. To znaczy, że każdy kupon gramy za tą samą sumę. Oczywiście zależy ona od tego jaki mamy budżet. Dla jednych może to być 10 PLN, a dla innych 100 PLN. Ważne, aby nie przekraczała 5% naszego bankrollu.

Analiza przy bukmacherce

Po czwarte, analizujmy spotkania. Nie obstawiajmy meczów w ciemno. Zawsze warto zapoznać się ze składem zespołów, które będą ze sobą grać. Być może w jednej z drużyn są problemy w szatni lub kadrowe z powodu plagi kontuzji. Być może, któryś z zespołów zamierza odpuścić mecz, bo mają kolejny ważniejszy. Sprawdzajmy takie rzeczy, ponieważ mogą okazać się istotnymi w końcowym rozrachunku.

Zakład bez emocji

Po piąte, opanujmy emocje. Czasem po serii zwycięstw przychodzi kilka przegranych kuponów pod rząd. Nie grajmy za wszelką kolejnych z myślą “teraz się odbiję”. To zwykle nie prowadzi do niczego dobrego. Lepiej zrobić sobie przerwę i wrócić do typowania z chłodną głową. Starajmy się też omijać obstawiania drużyny, której kibicujemy, bo wtedy nasze przemyślenia są mocno subiektywne i to również może nas doprowadzić do przegranego kuponu.

Obstawiaj znane Ci sporty

niemiecka piłkaPo szóste, nie grajmy sportów, na których się nie znamy. Jeżeli interesujesz się piłką nożną, czy koszykówką to skup się na tych dyscyplinach. W Polsce istnieje wśród ludzi trend na “nie znam się, ale wypowiem się”. Jeżeli nie znasz podstawowych zasad baseballu lub tenisa, to odpuść sobie ich obstawianie. Nie ma to sensu chyba, że chcesz stracić pieniądze.    

Oczywiście powyższe zasady nie gwarantują nam sukcesu, ale na pewno przybliżają do wygranych. W sporcie potrafi wydarzyć się bardzo wiele nieprzewidzianych sytuacji i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Pamiętajmy również, że hazard może uzależniać i jeżeli tylko zauważymy u siebie chęci do zbytniego ryzyka, porzućmy zakłady bukmacherskie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik bukmacherski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *